W sobotę, 5 maja Miejska Biblioteka Publiczna w Braniewie zaprosiła do wspólnego pedałowania miłośników książek i rowerów.

Na starcie VII rajdu stanęło około 70 rowerzystów, a jeśli liczyć tych napotkanych na trasie to z czystym sumieniem możemy powiedzieć, że była nas setka! W rajdzie udział wzięły rodziny, grupy zorganizowane i cykliści indywidualni, młodsi i starsi, braniewianie i przyjezdni, panie i panowie. Pogoda jak zwykle dopisała! Trasa była cudna, piękna, malownicza, niczym z Orzeszkowej albo Mickiewicza.

Każdy znalazł coś dla siebie - wielbiciele konkretnych posiłków - grochówkę, małych przyjemności - lody, literatury pięknej - książki, zakochani w przyrodzie - śpiew ptaków i rechot żab. Wielkie brawa należą się wszystkim uczestnikom rajdu, a w szczególności tym najstarszym i najmłodszym, którzy na małych kółeczkach przejechali 30 km!

Rajd zakończyliśmy na "piekiełku" , gdzie nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu na krótką rajdową twórczość. Wszyscy uczestnicy w doskonałych humorach rozjechali się do domów.

rajd
bookcrossing