zdjęcie przedstawia czerwoną kurtynę, na której znajduje się zaproszenie na teatr przy stoliku 6 maja godz. 17:00 na sztukę Jesienny wieczór

Maj tuż, tuż. Nie od dziś wiadomo, że to gorący okres w bibliotekarskiej działalności. W tym miesiącu biblioteki i bibliotekarze obchodzą swoje święto. Nie wyobrażamy sobie świętowania bez Was! Także Drodzy Czytelnicy i Użytkownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Braniewie, zachęcamy Was gorąco do aktywnego uczestnictwa w przygotowanych dla Was spotkaniach.

Na początek zapraszamy na Teatr przy Stoliku, który odbędzie się 6 maja (poniedziałek), o godz. 17:00!

Sztukę "Jesienny wieczór" zaprezentują aktorzy Teatru im. S. Jaracza w Olsztynie: Marian Czarkowski i Cezary Ilczyna.

O sztuce słów kilka:

Miejscem przewrotnej sztuki wybitnego szwajcarskiego dramaturga, jest luksusowy apartament w hotelu, który zamieszkuje słynny autor powieści kryminalnych, laureat niezliczonych nagród, w tym Nagrody Nobla. Nieoczekiwanie odwiedza go emerytowany księgowy, detektyw amator, wielbiciel twórczości pisarza. Gość od lat usiłuje odpowiedzieć sobie na pytanie, skąd autor ma tak fenomenalne pomysły na morderstwa i dlaczego towarzyszy im najefektowniejszy w historii literatury światowej opis popełnianych zbrodni.

Rozpoczyna się frapujący pojedynek psychologiczny bohaterów prowadzący do zaskakującego finału.