Od września do końca października Miejska Biblioteka Publiczna w Braniewie aktywnie uczestniczyła w projekcie BLISKO- Biblioteka, Lokalność, Inicjatywy, Społeczność, Kooperacja, Oddolność. Celem projektu jest podnoszenie kompetencji zespołu bibliotecznego, bibliotekarek z powiatu braniewskiego oraz partnerów.

Realizowane szkolenia:

1. 12 września - "Bum bum rurki jak instrument integracji grupy"
  2. 29 września - "Metody wspierania dobrostanu pracowników i użytkowników biblioteki poprzez literaturę"
  3. 2 października - "Młodzież w bibliotece - jak przyciągnąć do biblioteki, rozpoznanie potrzeb, metody pracy"
  4. 3 października - "Nowe technologie w animacji czytelnictwa – poznanie nowych metod, narzędzi i aplikacji"
  5. 16 października - "Komunikacja i praca w zespole - zdobycie nowych umiejętności i metod pracy, zasady tworzenia zespołu"
  6. 21 października - "Spotkanie wokół opowieści japońskich - opowiadanie historii i warsztaty origami"
  7. 23 października - "Kreatywność w pracy bibliotekarza. Jak stworzyć ofertę kulturalną?"
  8. 25 października - "Dostępność oferty kulturalno-edukacyjnej dla seniorów i osób z niepełnosprawnościami"

27 października pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Braniewie wraz z bibliotekarkami z powiatu braniewskiego uczestniczyli w wizycie studyjnej w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Działdowie. Pani Dyrektor Justyna Lytvyn oraz cały zespół biblioteczny serdecznie nas przyjęli. Pani Dyrektor podzieliła się doświadczeniami z pierwszej rundy projektu BLISKO i przedstawiła nam funkcjonowanie działdowskiej biblioteki.

Po zwiedzaniu biblioteki udaliśmy się na fascynującą wizytę do Zamku Krzyżackiego w Działdowie, gdzie pochłonęliśmy solidną dawkę historii.

Nasza aktywność w projekcie BLISKO stanowi krok w kierunku wzbogacenia naszej oferty kulturalno-edukacyjnej i lepszego dostosowania się do potrzeb społeczności lokalnej. Dzięki zdobytemu doświadczeniu jesteśmy gotowi na nowe wyzwania i inicjatywy, które pozytywnie wpłyną na naszą pracę na rzecz społeczności braniewskiej.

Szkolenia zrealizowano w ramach projektu BLISKO Nasze wspólne miejsce - BIBLIOTEKA. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025

basniorigami
basnorigami