Na zdjęciu autorka Magdalena Kordel podczas spotkania z czytelnikami

W poniedziałek, 20 maja 2024 r. gościliśmy w Bibliotece pisarkę Magdalenę Kordel, która jest znana z pisania emocjonalnych i wciągających powieści.

W dniach 16-17 maja 2024 r. pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Braniewie wzięli udział w wyjeździe studyjnym, zorganizowanym w ramach projektu BLISKO – Biblioteka | Lokalność | Inicjatywy | Społeczność | Kooperacja | Oddolność. Odwiedziliśmy biblioteki w Rumi i Gdańsku.

W środę,15 maja, w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Braniewie odbyła się premiera najnowszej książki Wioletty Piaseckiej „Szalone noce w Paryżu”.

mini wycinek z plakatu

Zapraszamy wszystkich miłośników wyzwań umysłowych na nasz kolejny Trening umysłu dla seniorów!

na zdjęciu Roma  Michalski i uczestnoicy spotkania o ziołach

W piątkowe popołudnie, 10 maja odbyło się spotkanie z pasjonatem zielarstwa, Panem Romanem Michalskim.

zdjęcie aktorów od lewej Marian Czarkowski i Cezary Ilczyna

Maj to miesiąc BIBLIOTEK i BIBLIOTEKARZY. Świętowanie rozpoczęliśmy od Teatru przy Stoliku. W poniedziałek, 6 maja mieszkańcy mieli okazję wysłuchać sztuki szwajcarskiego dramaturga Friedricha Dürrenmatta w wykonaniu aktorów Teatru im. S. Jaracza w Olsztynie, Mariana Czarkowskiego i Cezarego Ilczyny.

Czy LAS I KSIĄŻKI to dobre połączenie?

Oczywiście! Tym bardziej że mamy bogatą zieloną biblioteczkę!

W czwartek, 9 maja 2024 r. gościliśmy w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Braniewie pracownię A&M Art of Nature.

We wtorek, 7 maja 2024 r. odbył się wernisaż Lubomiry Wacławskiej "Bibliotekarskie pasje". Autorka opowiedziała co zainspirowało ją do malowania, a także o swoich początkach pod okiem braniewskiego malarza Andrzeja Zielińskiego.

na plakacie zdjęcie Magdaleny Kordel i okładki jej książek.

Serdecznie zapraszamy miłośników literatury na spotkanie autorskie z pisarką Magdaleną Kordel, autorką bestsellerowych powieści, m.in. cyklu Malownicze i Uroczysko, które pokochały miliony czytelniczek!

Spotkanie odbędzie się 20 maja (poniedziałek), o godz. 17:00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Braniewie.

Wstęp jest bezpłatny!