Plakat imprezy Narodowe Czytanie. Na białym tle tytuł dramatu Moralność Pani Dulskiej, data 4 września 2021, w godz. 11-13. Miejska Biblioteka Publiczna w Braniewie zaprasza do wspólnego czytania.

4 września 2021 r. zapraszamy serdecznie do wspólnego czytania dramatu Gabrieli Zapolskiej "Moralność Pani Dulskiej". Akcja odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Braniewie, ul. Katedralna 7, w godz. 11-13.
Lektorów zapraszamy po odbiór tekstów do Czytelni dla Dorosłych.

Czytanie dzieł literatury polskiej zainicjował w 2012 roku Prezydent RP Bronisław Komorowski. Czytelnicy Miejskiej Biblioteki Publicznej włączają się akcję już od 9 lat. Przez ten czas wspólnie przeczytaliśmy takie dzieła jak: "Zemstę" Aleksandra Fredry, "Lalkę" Bolesława Prusa, "Wesele" Stanisława Wyspiańskiego czy "Balladynę" Juliusza Słowackiego. Dziękujemy że jesteście z nami i czekamy na Was w tym roku!