na plakacie informacja: Miejska Biblioteka Publiczna w Braniewie i Fundacja Żółty Szalik zapraszają 28 sierpnia (poniedziałek), o godz. 17:00 na Teatr przy Stoliku. Sztukę autorstwa Daniela Gordona Więzi rodzinne zaprezentuje koło teatralne projektu Pozytywne Braniewo w składzie: Krystyna Chmielewska, Jadwiga Werner, Irena Urbanowicz, Danuta Borecka. Wprowadzenie: Danuta Myślińska.   28 sierpnia (poniedziałek), godz. 17:00  Miejska Biblioteka Publiczna w Braniewie (I piętro)  ul. Katedralna 7

Miejska Biblioteka Publiczna w Braniewie i Fundacja Żółty Szalik zapraszają 28 sierpnia (poniedziałek), o godz. 17:00 na Teatr przy Stoliku. Sztukę autorstwa Daniela Gordona Więzi rodzinne zaprezentuje koło teatralne projektu Pozytywne Braniewo w składzie: Krystyna Chmielewska, Jadwiga Werner, Irena Urbanowicz, Danuta Borecka. Wprowadzenie: Danuta Myślińska.

 


28 sierpnia (poniedziałek), godz. 17:00

Miejska Biblioteka Publiczna w Braniewie (I piętro)

ul. Katedralna 7

 

 

Sztuka „Więzi rodzinne” autorstwa Daniela Gordona w przekładzie Bogusławy Plisz – Góral to komedia, która prapremierę miała w 2003 r. w Michigan University College of Arts. Prapremiera polska to produkcja Małgorzaty Pieńkowskiej z 2012 r., która miała miejsce w Centrum Kultury Warszawa Saska Kępa

Kiedy wszem i wobec, w mediach i z ambon rozlega się lament na temat zaniku wartości rodzinnych, Daniel Gordon podejmuje temat w bardzo przewrotny sposób. W komedii Więzi rodzinne zadaje pytanie: czym są owe "wartości rodzinne" i czy zawsze, i za wszelką cenę należy je kultywować.

Marylin Casey przygotowuje pogrzeb zmarłego nagle, na skutek nieszczęśliwego wypadku, męża Joego, który po pijanemu spadł ze schodów. Pomagają jej dwie córki: niepełnosprawna Barb i Ellen - zgorzkniała, rozwiedziona matka dwudziestoletniej Christy, oraz sama Christy.

To niecodzienne spotkanie czterech kobiet, przedstawicielek trzech generacji jednej rodziny, pełne jest niespodziewanych zdarzeń, takich jak: pochówek żywcem, próba samobójcza, zmartwychwstanie, oświadczyny, wreszcie odkrycie całej prawdy o życiu i śmierci Joego Caseya.

Ta niezwykle zabawna, okraszona elementami farsowymi, ale i poruszająca sztuka skłania do refleksji nad tym, czym w istocie są rodzinne więzi i tzw. Wartości rodzinne ? Czy zrozumiemy rodzinę Joego Caseya…?

 

W roli Marylin zobaczymy Krystynę Chmielewską, w roli jej córki Barb -Jadwigę Werner, a córki Ellen- Irenę Urbanowcz. W roli Christy- córki, siostrzenicy i wnuczki wystąpi Danuta Borecka.

Prawa autorskie do w/w sztuki reprezentuje w Polsce Agencja ADiT w Warszawie.