8 maja obchodzimy Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Dzień ten rozpoczyna Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. W tym roku przebiega on pod hasłem „Moja, Twoja, Nasza – Biblioteka”.

W tym szczególnym tygodniu biblioteka tętni życiem. Za sprawą warsztatów edukacyjnych i zajęć literacko-plastycznych w bibliotece zrobi się tłoczno i gwarno. Hasło tegorocznej edycji doskonale pokazuje, że biblioteka to nie tylko książki, to miejsce pełne pasji, dostępne dla każdego, bez względu na wiek, płeć i zainteresowania. Tworzymy je dla Was i razem z Wami. Cieszymy się, że tak licznie nas odwiedzacie i włączacie się w nasze działania. W tym roku przygotowaliśmy dla Was następujące atrakcje:

9 maja, godz. 17:00 Zielona biblioteka  Zadbaj o swój ogród i ciesz się letnim wypoczynkiem!, mgr inż. arch. kraj. Małgorzata Kucharska-Siatkowska

11 maja, godz. 17:00 Kreatywna Biblioteka Zakładki do książek

12 maja, godz: 15:30 Małe Rękodzieło Decoupage: zakładki do książek

12 maja, godz. 17:00 Spotkanie autorskie z Wojciechem Kujawskim, połączone z promocją książki Warmia. Szlak wędrowny.

13 maja, godz. 9:00 Wędrówka Pomorską Drogą Św. Jakuba (Braniewo-Klejnowo-Frombork - 16 km). Start: plac przed biblioteką.