W czwartek, 29 lutego 2024 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Braniewie odbyły się cztery spotkania z Marcinem Koziołem, pisarzem książek dla dzieci i młodzieży, podróżnikiem, kolekcjonerem starych komputerów, człowiekiem wielu pasji.

Najmłodszych uczestników autor zabrał w wirtualną podróż świata nocnych ptaków, przedstawiając tym samym serie książek zatytułowanych "Pogoda dla puchaczy", zawierającymi elementy edukacyjne i interaktywne , w tym ukryte filmy o pogodzie, efekt współpracy pisarza z prezenterem Bartkiem Jędrzejakiem.

Uczniowie klas pierwszych dali się ponieść Wombatowi Maksymilianowi i jego przygodom. Dzieci poznały głównego bohatera książki. Dowiedziały się, gdzie zamieszkuje i jak żyje. Pan Marcin opowiedział o swoich podróżach, między innymi przedstawił ciekawostki o kulturze królestwa w Himalajach, jakim jest Bhutan a także Nepalu.

Uczniowie klas starszych poznali bohaterów książek z serii „Detektywi na kółkach” – Julkę, psa Spajka oraz Toma, a także postać Nikoli Tesli, nazywanego też „Władcą Piorunów”, wynalazcy m.in. energii elektrycznej, którego losy splatają się właśnie z przygodami bohaterów tych książek. Dzięki magnetycznej kuli, uczestnicy mogli na własnej skórze poczuć się jak bohaterzy książek i dowiedzieć się o swojej "mocy przewodzenia".

Na spotkaniu z dorosłymi Pan Marcin opowiedział jak napisał swoją pierwszą książkę o programowaniu, która była przepustką do szkoły królów, słynnej Gordonstoun w Szkocji. Spędził tam 2 lata na stypendium, które wspomina jako prawdziwą szkołę życia. Pan Marcin zachęcał nas do odkrywania swoich pasji, które nie znają wieku.

Marcin_Kozioł1
Marcin_Kozioł2
Marcin_Kozioł3
Marcin_Kozioł4
Marcin_Kozioł5
Marcin_Kozioł6
Marcin_Kozioł7
Marcin_Kozioł8

Spotkania zrealizowane w ramach projektu BLISKO Nasze wspólne miejsce – BIBLIOTEKA! Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.