W środę, 7 czerwca udaliśmy się na wizytę studyjną w gościnne progi Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bartoszycach.

Po wyremontowanej bibliotece oprowadził nas Pan Grzegorz Monkiewicz- Dyrektor MBP. Podczas krótkiej prezentacji mogliśmy podziwiać metamorfozę jaką przeszła biblioteka. Obecny wystrój zrobił na nas ogromne wrażenie, szczególnie sala na poddaszu.
Bartoszycka biblioteka to miejsce przestronne i przyjazne nie tylko bartoszyckiej społeczności, ale również odwiedzającym je gościom.
Następnie z naszymi dobrymi znajomymi z Klubu Podróżnika Państwem Haliną i Andrzejem Białeckimi udaliśmy się na krótkie zwiedzanie Bartoszyc. Zajrzeliśmy do Bartoszyckiego Stowarzyszenia Historyczno-Eksploracyjnego „Rosenthal”, gdzie mogliśmy podziwiać eksponaty, m.in. wydobyte z ziemi. Znaleźliśmy tam również rzeczy związane z Braniewem. Później skierowaliśmy swoje kroki do Bartoszyckiego Centrum Informacji Turystycznej, które ma swoją siedzibę w Bramie Lidzbarskiej. Nie mogliśmy odmówić sobie przyjemności wejścia na jej szczyt, aby obejrzeć zabytkowy mechanizm zegarowy, a z okien podziwiać wyremontowaną starówkę.
Ten przyjemny dzień zakończyliśmy pysznym obiadem w restauracji Staromiejskiej, a później udaliśmy się w drogę do Braniewa.

Bartoszyce10
Bartoszyce11