Maj to miesiąc książek i bibliotek. W tym roku był to szczególny czas, bowiem Dzień Bibliotekarza i Bibliotek został połączony z Jubileuszem 75-lecia istnienia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Braniewie.

W uroczystości uczestniczyli bibliotekarze z Braniewa i powiatu braniewskiego, emerytowani pracownicy Biblioteki, władze miasta Braniewa, przedstawiciele instytucji oświaty i kultury oraz dyrektorzy instytucji współpracujących z Biblioteką. Nie zabrakło przemówień, gratulacji i podziękowań. Uzupełnieniem uroczystości była prezentacja multimedialna, ukazująca aktualnie realizowane przedsięwzięcia, jak i plany na przyszłość. Spotkanie zakończył występ młodzieży z Dyskusyjnego Klubu Książki, działającego w Szkole Podstawowej Sportowej nr 6 w Braniewie.

Jubileusz 75-lecia istnienia Naszej Biblioteki, to sukces nie tylko biblioteki, zawdzięczamy go przede wszystkim Naszym czytelnikom, osobom, które włączają się w nasze działania, motywują Nas do dalszej pracy i są na bieżąco z wszelkimi akcjami promowanymi przez Naszą instytucję.

Dziękujemy! Bez Was nie byłoby Naszego wspólnego sukcesu!