Plakat informujacy o realizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Braniewie projekcie"Nasza pasjonująca historia" Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

 

Niezmiernie miło nam poinformować, że otrzymaliśmy dofinansowanie ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu na realizację projektu NASZA PASJONUJĄCA HISTORIA! W ramach projektu zaprosimy Was do udziału m.in. w spotkaniach autorskich, wykładach z historii regionu, grze miejskiej i pikniku średniowiecznym.

 

Celem projektu jest rozszerzenie zakresu usług biblioteki i dostosowanie ich do potrzeb czytelników, zwłaszcza młodych oraz wzmocnienie funkcji biblioteki jako ośrodka animującego kulturę i aktywizującego społeczność lokalną. Nasz projekt będzie promował nasze dziedzictwo kulturowe, literaturę historyczną i regionalną oraz dotyczącą historii regionu. Termin realizacji projektu - do grudnia 2021.

Projekt realizowany z programu Partnerstwo dla Książki 2021

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.  

 

Gra miejska "Odkrywanie przeszłości miasta"

Wystawa "Dzieje Biblioteki Hosianum"

Spotkanie autorskie z Sylwią Zientek

Spotkanie autorskie z Sylwią Zientek - relacja

Spotkanie autorskie z Marią Paszyńską

Spotkanie autorskie z Marią Paszyńską - relacja

Wykład dr Grażyny Nawrolskiej

Piknik Historyczny

Wykład dr Grażyna Nawrolskiej

Spotkanie autorskie z Beatą Sarnowską

Spotkanie autorskie z Bogną Pniewską

Spotkanie autorskie z Wiolettą Piasecką

Piknik historyczny relacja

Warsztaty drukarskie z Kalanderem

Podsumowanie spotkań z dr Grażyną Nawrolską