podsumowanie zajęć z panią makarewicz

W dniach 8-15 czerwca odbyło się pięć warsztatów ekologicznych z udziałem uczniów klas I-III braniewskich szkół podstawowych.

Zajęcia prowadziły: Renata Makarewicz - pasjonatka ziołolecznictwa, fitoterapii z Fromborka, Dorota Żachowska- nauczycielka ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Braniewie oraz bibliotekarki z Oddziału dla Dzieci.

Podczas warsztatów zostały przekazane ważne informacje dotyczące szeroko pojętej ekologii. Dzieci dowiedziały się „Co daje nam łąka i las” oraz „Jak dać drugie życie książce”, poznały nazwy i działanie wybranych ziół oraz symbolikę kwiatów. Nie zabrakło również wyczerpujących rozmów na temat: „Rośliny w życiu człowieka”, przeglądania literatury, słuchania i czytania edukacyjnych tekstów, zadań oraz działań manualnych. Powstały między innymi: zbiorowa praca- ZIELNIK, ekologiczne naszyjniki z papierowych rulonów- korali przygotowanych przez wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Braniewie, zakładki do książek z koralików, spinaczy i kawałków włóczki oraz efektowne kwiaty z talerzyków i kolorowego papieru.

W pięciu warsztatach wzięło udział 121 osób.