Kolaż zdjęć, na których znajdują się uczniowie braniewskich szkół, podczas Tygodnia Czytania Dzieciom

W tym roku minął XX OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ CZYTANIA DZIECIOM, u nas po raz 19. Hasło tegorocznej edycji brzmiało: „Lubimy czytać polskich autorów” a więc nie mogło zabraknąć naszych polskich klasyków Juliana Tuwima czy Jana Brzechwy a wśród współczesnych autorów Wandy Chotomskiej, Doroty Gellner, Joanny Papuzińskiej.

W ubiegłym roku tylko on-line, w tym pierwsze spotkania na "żywo” odbyły z grupą 3-4-latów ze SP nr 5 w Braniewie i Barbarą Misiewicz, z uczniami kl. III ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Braniewie pod opieką Marzenny Boryczki, uczniami kl. VI a SP nr 5 w Braniewie i Aleksandrą Wolanowską oraz 5-latkami z Przedszkola Miejskiego nr 4 w Braniewie w asyście Elżbiety Zabiełło - Olszewskiej- dyrektorki oraz Danuty Jacek.

Wspólnie poddaliśmy się wodzom fantazji, zabawom oraz teatralnym wyzwaniom. Teatrzyk Kamishibai, teatrzyk pacynkowy...czytanie, słuchanie a w przypadku starszych uczestników indywidualne i zespołowe prezentacje.

Byliśmy również aktywni on-line. Udostępnialiśmy na FB naszej bibliotecznej strony posty wydarzeń literackich proponowanych przez FUNDACJĘ ABC XXI CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM dając możliwość uczestniczenia i śledzenia czytelnikom tego co się dzieje w ramach tygodnia w innym miejscu.