fotografia działań z magnesami

Dzisiejszy dzień proponujemy spędzić na świeżym powietrzu.Tworząc śniegowego bałwanka, orzełka. Duża dawka ruchu na pewno się przyda na popołudniowe doświadczanie.

Z pewnością w każdym domu na lodówce można zobaczyć obszerną kolekcję magnesów- pamiątka po odbytych podróżach. A może właśnie wykorzystać je do domowego „ dziecięcego laboratorium”. Mamy nadzieję, że zamieszczony poniżej filmik zainspiruje Was- RODZICE, DZIECI do działania.

Obejrzyj klikając tutaj :)

DZIECIĘCE LABORATORIUM:
- stół, stolik
- magnesy ( z pomocą przyjdą z pewnością rodzice)
- różne przedmioty w tym  metalowe np. nożyczki, pokrywka od słoika itp.
(aby dokonać rzetelnej obserwacji – Co przyciąga magnes?)
- dodatkowe rzeczy np. biały fartuch, okulary (aby zabawa nabrała poważniejszego charakteru) wg pomysłu
- książki z własnej biblioteczki z doświadczeniami dla dzieci albo proponowane z naszej biblioteki
Polecamy książki. Czekają na młodych laborantów w bibliotece:
„Moja wielka księga doświadczeń”, „365 eksperymentów na każdy dzień, proste eksperymenty na każdy dzień roku!!!”, „Proste eksperymenty dla dzieci”, „100 eksperymentów naukowych. Baw się i ucz razem z nami”, „ Mały Naukowiec. Chlapu, chlapu w wannie”.
Starsze dzieci mogą spisać swoje obserwacje w DZIENNIKU LABORANTA.
Jeszcze małe coś czyli MAGNESOWE CIEKAWOSTKI:
- ZIEMIA JEST JEDNYM WIELKIM MAGNESEM
- W SAMOCHODZIE JEST ICH WIĘCEJ NIŻ 30
- SŁUCHANIE MUZYKI NIE BYŁOBY TAKIE ŁATWE- odtwarzacze i słuchawki CD korzystają z ich dobrodziejstwa
- MAGNETORAPIA- leczenie polem magnetycznym
Miłego doświadczania!