Zdjęcie z warsztatów

W Oddziale dla Dzieci odbyły się warsztaty muzyczne z Anią Brodą, śpiewaczką, mistrzynią gry na cymbałach wileńskich. Od 6 lat działającej solo, koncertującej, nagrywającej i komponującej, w tym także piosenki dla dzieci.

Ze "śpiewem na ustach" i walizami pełnych przedziwnych instrumentów przybyła do braniewskiej biblioteki, by zarazić małych uczestników miłością do folkloru, porwać do wspólnej zabawy tradycyjnymi pieśniami. Z przedszkolakami bez trudu znalazła wspólny język, w końcu czekała na dzieci muzyczna przygoda z cymbałami, lirą, ludowym rytmem, melodią i niepowtarzalną zabawą również dziwnymi instrumentami np. kalimbą. Pozytywne muzyczne ADH udzieliło się wszystkim uczestnikom warsztatów. A CZAR LUDOWYCH PIEŚNI W NAS TRWA!

Warsztaty z udziałem dzieci z Braniewa: Przedszkola Miejskiego Nr 2 i Przedszkola Niepublicznego BAJKA.

Spotkanie zrealizowane w ramach projektu Braniewski Maraton Literacki dofinansowanego z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z programu Partnerstwo dla Książki 2017.