6 października najmłodsi użytkownicy biblioteki i czytelnicy mieli okazję obejrzeć spektakl teatralny pt. „Pan Brzuchatek” w wykonaniu aktorów TEATRU WŁADCA LALEK ze Słupska.

Pełna ciepła i humoru opowieść o zgubionym apetycie to ważna lekcja życia codziennego i własnych doznań oraz przeżyć. Nowoczesna technika i gra żywo planowa - widać aktora i lalkę- to świetny pomysł, aby oczarować widowiskiem najmłodszego widza. Zaskakujące zwroty akcji, dźwięki, charakterystyczni bohaterowie sprawiły, że dzieci doświadczyły wielu emocji.

 

Krótka edukacja teatralna na koniec spotkania to praktyczny pokaz i przegląd lalek oraz masek. W starej skrzyni ukryte lalki estradowe, pacynki, kukiełki, jawajki, marionetki, uczestnicy odkrywali krok po kroku. Maski stały się częścią małych improwizacji przedszkolaków. Teatrzykowe spotkanie nasunęło ważną myśl, że w życiu trzeba być uważnym, bo nic nie jest oczywiste i wszystko może nas zaskoczyć.

Uczestnicy: Przedszkole Miejskie nr2 w Braniewie, Przedszkole Miejskie nr 4 w Braniewie.

Wydarzenie zrealizowano w ramach projektu BLISKO – Biblioteka | Lokalność | Inicjatywy | Społeczność | Kooperacja | Oddolność - „Nasze wspólne miejsce – BIBLIOTEKA”. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.