Kolaż zdjęć przedstawiających znanych braniewian czytających przedszkolakom.

Za nami XXII OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ CZYTANIA. Od 31 maja do 5 czerwca BIBLIOTEKĘ odwiedziły tłumy przedszkolaków z braniewskich placówek oraz uczniowie klas I-III ze SOSW .

Zaproszeni goście prezentowali najpiękniejsze wiersze polskich klasyków czyli Juliana Tuwima, Jana Brzechwy oraz utwory Doroty Gellner, Wandy Chotomskiej , Sylwii Grodzkiej-Samselskiej i Marka Samselskiego. Nie mogło zabraknąć legendarnej RZEPKI czy też LOKOMOTYWY aktywizującej młodych uczestników do zabaw ruchowych i sympatycznych wygibasów. Śpiewanki oraz ciepłe rozmowy na temat profesji lektorów z pokazami to kropka nad „i” naszego BRANIEWSKIEGO TYGODNIA CZYTANIA.

W tym roku dzieciom czytały: ANNA KAPUSTA- ZASTĘPCA BURMISTRZA MIASTA BRANIEWA, KALINA JAKIMCZUK- RADNA, JUSTYNA ROMAŃCZUK- OFICER PRASOWY KOMENDY POWIATOWEJ POLICJI W BRANIEWIE, MONIKA HYŃKO- INSPEKTOR OTOZ ANIMALS w BRANIEWIE, MAGDALENA SOWIŃSKA- PRACOWNIK PKO BANKU POLSKIEGO ODDZIAŁU W BRANIEWIE, JOANNA SOBOLEWSKA- PSZCZELARKA Z PASJI I ZAMIŁOWANIA, RENATA MAKAREWICZ- DYPLOMOWANA ZIELARKA-FITOTERAPEUTKA, JOLANTA ŻURAKOWSKA I DANUTA TABĘCKA-ZAPRZYJAŹNIONE CZYTELNICZKI oraz bibliotekarki ODDZIAŁU DLA DZIECI.

W TYGODNIU CZYTANIA wzięły udział dzieci z BRANIEWSKICH PLACÓWEK: Przedszkola Miejskiego nr 2 (Ewelina Krysiak, Marta Bohatyrewicz, Agnieszka Ulicka, Monika Klein) , Przedszkola Miejskiego nr 4 i Żłobka (Karolina Kotarska, Karolina Janicka, Ewa Dubińska), Przedszkola Niepublicznego BAJKA (Eliza Sorkowicz, Małgorzata Sawicka), Przedszkola Niepublicznego STOKROTKA (Ditta Kowalczyk, Magdalena Kęsik), Przedszkola Niepublicznego KUBUŚ PUCHATEK( Aleksandra Szwarc, Anna Abucewicz), Szkoły Podstawowej nr 6- szkolne oddziały przedszkolne ( Monika Olszowy, Joanna Paczkowska) oraz wychowankowie klas I-III ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego (Monika Zaremba, Agnieszka Tomczyk).

SERDECZNE PODZIĘKOWANIA KIERUJEMY W STRONĘ NASZYCH LEKTORÓW I MAŁYCH GOŚCI! DZIĘKUJEMY ZA TAK LICZNY UDZIAŁ!