kolaż zdjęć z pasowania na czytenika, zorganizowanego w Oddziale dla Dzieci MBP

AHOJ, PRZYGODO Z KSIĄŻKĄ” pod takim hasłem przebiegały spotkania z pierwszoklasistami braniewskich szkół podstawowych”…23, 24 i 30 listopada powitałyśmy tłumy dzieci, które przybyły by wziąć udział w uroczystości pasowania na czytelnika. Morska przygoda czekała na małych uczestników imprezy. Wypożyczalnia dla Dzieci stała się pokładem bibliotecznym, bibliotekarki- piratkami. Pierwszoklasiści zostali poddani wielu próbom. Należało wykazać się odwagą, siłą, cierpliwością, zdyscyplinowaniem: zachować spokój podczas sztormu, nauczyć się trzymać linę i umieć ją właściwie wykorzystać, wciągać żagle, sterować kołem, posługiwać się lornetką oraz też… dbać o porządek na statku. Nie koniec to jednak zadań. Należało również odszukać skarby, przynieść łup piracki czyli skrzynię. W niej ukryte były: list do dzieci, zagadki, wiersze, karty z prośbami książki oraz zaletami czytania. Nie obyło się bez wspólnego czytania, do którego mali goście zostali zaproszeni. Pierwszoklasiści stawili dzielnie czoła wyzwaniom i wszystkie próby zaliczyli na „szóstkę”. Tak przygotowani „młodzi piraci” przystąpili do ślubowania i …. Akt pasowania odbył się złotym piórem. Za dzielne uczestnictwo w imprezie dzieci otrzymały dyplomy oraz cukierki.