Zdjęcie przedstawia uczestnikó zajęć Noc Bibliotek

 

30 września świętowaliśmy NOC BIBLIOTEK, która w tym roku przebiegała pod hasłem TO SIĘ MUSI POWIEŚĆ.

To był wieczór pełen wrażeń. Adresatami akcji i aktywnymi uczestnikami byli dorośli oraz młodzież. Spotkania przebiegały jednocześnie w różnych pomieszczeniach biblioteki oraz uwzględniały wiek i potrzeby odbiorcy. Dorośli wzięli udział w prelekcji Romana Michalskiego pt. „Apteka i spiżarnia wokół nas” zaś młodzież w warsztatach zatytułowanych „Zaklęte słowa w legendzie o Braniewie”.

 

Jak przebiegały warsztaty?

Z pewnością intensywnie, energicznie bowiem na młodzież czekało wiele wyzwań zarówno w bibliotece, na zewnątrz czyli placu przyległym oraz w zabytkowej WIEŻY BRAMNEJ

Od początku do końca młodzi uczestnicy musieli wykazać się logicznym myśleniem, szybkością, sprawnością, kreatywnością oraz zaangażowaniem. A co na nich czekało?

Zagadki, poszukiwania kopert z zadaniami: quizem i łamigłówkami, zdjęciami i opisami zabytków naszego miasta, czytanie LEGENDY O BRANIEWIE, radosne tańce w półmroku, w tym z chustą animacyjną, relaksacyjne zabawy wyciszające, lokalizowanie w ciemności książek między regałami, plastyczne działanie, trawnikowe zmagania- przeciąganie liny czy rzut do celu, wdrapywanie się na najwyższy punt wieży po drabince. Wieczorne podziwianie panoramy miasta z zabytkowego obiektu było niewątpliwie ważnym punktem spotkania. Nie zabrakło grupowych oraz indywidualnych zdjęć.

W warsztatach uczestniczyli uczniowie klasy VII a Szkoły Podstawowej nr 5 w Braniewie pod opieką Moniki Pietrzak.

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM UCZESTNIKOM ZA UDZIAŁ!