Serdecznie zapraszamy na otwarcie wystawy fotograficznej pt. „Nowa Pasłęka” autorstwa Ryszarda Bieli. Na wystawę złożą się wykonane metodą tradycyjną zdjęcia przedstawiające port rybacki w Nowej Pasłęce w latach 90-tych. Jest na nich m.in. drewniany most na rzece Pasłęce, którego dzisiaj już nie ma. Wystawa będzie zatem fotograficzną wycieczką sentymentalną.

Po wernisażu odbędzie się spotkanie w Klubie Podróżnika pod hasłem „Nowa Pasłęka – opowieści Bosmana”. Gościem spotkania będzie Roman Rąbalski, nawigator na traulerach rybackich oraz statkach towarowych maltańskich i cypryjskich, wieloletni bosman w Nowej Pasłęce.

Wydarzenia będą miały miejsce w czwartek 29 września, godz. 16.00 w budynku MBP na ul. Katedralnej 7