plakat informujacy o klubie podroznika

 

Serdecznie zapraszamy 5 października br. o godz. 17.00 na spotkanie Klubu Podróżnika. Gościem będzie Marek Hasso - Agopsowicz.

Marek Hasso-Agopsowicz urodził się w 1948 roku w Gdańsku, od 1952 roku mieszka w Olsztynie. Studiował na Politechnice Warszawskiej, pracował w biurze projektów, w wykonawstwie, a następnie przez 36 lat jako pracownik naukowo-dydaktyczny na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie.

Fotografować zaczął w wieku 10 lat, później działał jako fotoreporter na Politechnice Warszawskiej i współpracownik tygodnika „itd”. W 1979 roku praktycznie zakończył ambitną działalność fotograficzną. Do fotografii powrócił w roku 2012, tuż przed emeryturą. Wstąpił do Koła Miłośników Fotografii Akademii Trzeciego Wieku przy MOK w Olsztynie oraz Akademickiej Rezerwy Twórczej UWM w Olsztynie. Przez 2 lata był członkiem Stowarzyszenia Fotograficznego BLUR w Olsztynie. Prezentował zdjęcia na kilkudziesięciu wystawach indywidualnych i zbiorowych.

W 2020 roku został przyjęty w poczet członków Fotoklubu RP, a także FIAP (Międzynarodowego Stowarzyszenia Twórców Sztuki Fotograficznej) uzyskując tytuł AFRP i AFIAP.

Rok 2021 był dość owocny w wydarzenia artystyczne. Prezentował zdjęcia w Olsztynie na jednej wystawie indywidualnej i trzech zbiorowych. Zdjęcia jego były prezentowane na kilkunastu wystawach pokonkursowych w kraju i na świecie. W trzech konkursach zajął pierwsze miejsce, kilka zdjęć było wyróżnionych w konkursach dyplomem honorowym.