Plakat promujący wydarzenie

12 maja o godz. 17.00 w Czytelni dla Dorosłych odbędzie promocja książki Waldemara Mierzwy i Krzysztofa Mazurka „Zasmakuj w Warmii - rzecz nie tylko o kuchni” wydana przez Oficynę Wydawniczą „Retman”.

Książka składa się z dwóch części: historycznej i kulinarnej.

Część historyczna została w dużej mierze napisana przez Waldemara Mierzwę, ale wraz z nim tworzyli ją ludzie, których możemy podzielić na „starych” i „nowych” Warmiaków. Ci pierwsi to Maria Anielska, Jan Chłosta, Edward Cyfus i Herbert Monkowski, drudzy natomiast to Halina Herman, ks. abp Edmund Piszcz, Roman Romanowski, Wacław Sobaszek, Tomasz Śrutkowski i Mieczysław Wieliczko.

Część kulinarna jest autorstwa Krzysztofa Mazurka, szefa kuchni w „Hotelu Krasicki” w Lidzbarku Warmińskim. Tę część książki zilustrowano fotografiami Marty Przybylskiej, zdjęciami z archiwum Grupy Anders oraz z prywatnych archiwów autora.

Po spotkaniu istnieje możliwość nabycia książki z autografem Waldemara Mierzwy.