plakat promujący akcję Mała książka wielki człowiek, na plakacie okładki książek i tytuł akcji

Przed nami kolejna edycja OGÓLNOPOLSKIEJ KAMPANII „MAŁA KSIĄŻKA- WIELKI CZŁOWIEK”. Czekamy na  rodziców z dziećmi rocznik 2015-2018.

Wystarczy przyjść do biblioteki, zapisać pociechę, wypożyczyć przynajmniej jedną książkę a niespodzianka trafi do rąk twego dziecka.

NIESPODZIANKA: Na dzień dobry, każdy zapisany mały czytelnik, otrzymuje piękną książeczkę i kartę MAŁEGO CZYTELNIKA do zbierania naklejek świadczącą o odbyciu wizyty i wypożyczeniu książki. Po dziesięciu aktywnych wizytach w ręce przedszkolaka trafia DYPLOM MAŁEGO CZYTELNIKA i małe co nieco.

A co Ty zyskujesz Drogi Rodzicu? Otrzymujesz ciekawą broszurkę informacyjną o korzyściach wynikających z czytania najmłodszym: stajesz się najważniejszym przewodnikiem po świecie książek, sprawiasz, że dziecko odkrywa świat, poznaje literki, budujesz więź, dajesz uśmiech dziecku.

Kampania społeczna „Mała książka - wielki człowiek” jest realizowana przez Instytut Książki oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.