zdjęcia z czytania dla dzieci

Akcja CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM trwa cały rok, nie mniej to przełom maja i czerwca przebiega najbardziej uroczyście.

W tym czasie odbywa się między innymi organizowany od 21 lat OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ CZYTANIA DZIECIOM, w tym roku wydłużony o BRANIEWSKI TYDZIEŃ.

Do udziału w czytelniczej akcji zaprosiliśmy przedszkolaków oraz uczniów klas I-III braniewskich placówek szkolno-wychowawczych. Małym uczestnikom spotkań zaprezentowane zostały utwory o tematyce ekologicznej polskich autorów. Hasło tegorocznej kampanii w ramach XXI Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania to: „Polscy autorzy dla klimatu”. Nie zabrakło ciepłych rozmów wokół czytanej literatury, zagadek nie tylko przyrodniczych, wspólnego rymowania, śpiewania i oczywiście rytmicznych zabaw ruchowych.

Tegoroczni lektorzy: Tomasz Sielicki- Burmistrz Miasta Braniewa, Kalina Jakimczuk- radna, Jolanta Sorkowicz- oficer prasowy, komisarz- Komenda Powiatowej Policji w Braniewie, Monika Hyńko- inspektor do spraw ochrony zwierząt- OTOZ ANIMALS, Iga Gierko i Magdalena Sowińska- PKO Bank Polski Oddział 1 w Braniewie, ks. Sławomir- Sanktuarium Podwyższenia Świętego Krzyża w Braniewie, Karolina Janicka- Szkoła Muzyczna Yamaha w Braniewie , Mirosława Wojtczak- autorka wierszyków dla najmłodszych, Dariusz Wileński i Wanda Atkielska – zespół Warmia, Joanna Sobolewska- pasjonatka pszczół, Urszula Szpakowska- pielęgniarka, florystyka, Danuta Tabęcka i Krystyna Pawlic - czytelniczki biblioteki, kobiety z pasją, Ewa Maliszewska- nauczycielka, Przedszkole Niepubliczne Kubuś Puchatek w Braniewie oraz bibliotekarki: Beata Hubczuk - Czytelnia dla Dorosłych, Małgorzata Mackiewicz i Marcelina Frankowska- Oddział dla Dzieci.

Fragmenty literatury dziecięcej prezentowali również sami uczestnicy: uczniowie klas I-III, starsze przedszkolaki.