Na zdjęciu autorka Maria Paszyńska

W poniedziałek, 23 sierpnia odbyło się spotkanie autorskie  z Marią Paszyńską, specjalizującą się w powieściach historycznych.

Autorka opowiedziała nam o swoich przygotowaniach do pisania książek, o poszukiwaniach informacji w materiałach źródłowych oraz pomysłach i planach na książki, nie tylko dla dorosłych czytelników. Autorka w  swoich książkach przedstawiała, m.in. przedwojenną Warszawę, wojenne losy ogrodu zoologicznego prowadzonego przez Jana i Antoninę Żabińskich, Imperium Osmańskie oraz tułaczkę Polaków zesłanych na Syberię w czasie II wojny światowej. Pani Maria to tryskająca energią i żyjąca pasją pisarka, chociaż nie lubi tak mówić o sobie.

Spotkanie odbyło się w ramach projektu "Nasza pasjonująca historia".

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.