plakat wydarzenia

Miejska Biblioteka Publiczna w Braniewie serdecznie zaprasza, 24 września 2019 r. o godz. 17.00,  na spotkanie autorskie z Małgorzatą Wardą, autorką książek dla dorosłych i młodzieży. Wstęp wolny.

Małgorzata Warda z wykształcenia rzeźbiarka, z zamiłowania pisarka nurtu literatury obyczajowej – na jednym i na drugim polu odnosi sukcesy. Dwukrotnie nominowana do nagrody głównej Festiwalu Literatury Kobiet, w roku 2013 otrzymała nagrodę za powieść o tematyce wykluczenia a w 2016 roku odebrała grand prix dla najlepszej powieści napisanej przez kobietę za „Najpiękniejszą na niebie”.
W 2015 zadebiutowała jako pisarka dla młodzieży, zdobywając za swoją pierwszą młodzieżową powieść nagrodę IBBY. Za tę samą powieść otrzymała prestiżowe międzynarodowe wyróżnienie literackie White Ravens 2016.
Powieść „5 sekund do Io” znalazła się wśród książek roku 2016 polecanych przez Internationale Jugendbibliothek, International Youth Library.
Jest także autorką kilku tekstów zespołu Farba a na polu artystycznym twórczynią cenionych portretów i obrazów, wykonanych w jej indywidualnym stylu oraz oryginalnych elementów wyposażenia wnętrz.