W czwartek, 11 października w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Braniewie odbyło się spotkanie z Ałbeną Grabowską.

Na pokaźny dorobek autorki składają się powieści obyczajowe, thrillery, a nawet książki dla dzieci. Największą sławę przyniosła autorce saga historyczna „Stulecie Winnych”, na kanwie której powstaje serial o tym samym tytule. Będziemy mogli go oglądać na wiosnę 2019 r.
Autorka opowiedziała nam o swoich bułgarskich korzeniach, pisarskich planach, podzieliła się wrażeniami z pobytu na planie filmowym. Pani Ałbena jest z zawodu neurologiem-epileptologiem, znaleźliśmy również chwilę aby porozmawiać o tajemnicach ludzkiego mózgu.

W rolę moderatorki spotkania wcieliła się Pani Hanna Grudzińska z wydawnictwa Marginesy.

Spotkanie zrealizowane w ramach projektu "Najważniejsze są słowa" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury!