Plakat do teatru przy stoliku

W środę 10 października br. o godz. 17.15 w Spichlerzu Mariackim aktorzy z Teatru Im. Stefana Jaracza w Olsztynie zaprezentują komedię pt. "Kto nas odwiedzi".

Wstęp wolny!

W starym zamku w Szkocji zamieszkałym przez zacną damę z wyższych sfer i jej oddanego kamerdynera, w noc sylwestrową czy też w Nowy Rok, odbywa się wytworne przyjęcie z udziałem szczególnych gości, od lat podejmowanych z atencją i szacunkiem. Pastor, notariusz i doktor są bowiem przyjaciółmi zmarłego męża milady, Eryka. Podczas kolacji, zgodnie z przyjętym od lat rytuałem, lokaj, popijając kolejne trunki odgrywa role … nieistniejących, bo dawno już zmarłych… gości. Im bardziej ciekawie zaczyna być przy stole, tym bardziej zaczyna ujawniać się tajemnica śmierci lorda Eryka.

Co jest prawdą, a co wytworem wyobraźni? To pytanie autor tej błyskotliwej komedii pozostawia widzom.

Wydarzenie realizowane w ramach projektu "Najważniejsze są słowa", dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.