W sierpniu br. zgłosiliśmy naszą bibliotekę do udziału w akcji Przerwa na wspólne czytanie, zorganizowanej przez Kinder Mleczna Kanapka we współpracy z Wydawnictwem Znak.

Przez cały październik można było oddawać głosy na wybraną instytucję. Miejska Biblioteka Publiczna w Braniewie zajęła 82 miejsce na 120 premiowanych, dzięki czemu otrzymamy pakiet 50 pozycji z literatury dziecięcej. Celem akcji jest popularyzacja wspólnego czytania. Czytanie z dzieckiem rozwija, wzmacnia więzi i jest najlepszym sposobem na spędzanie wolnego czasu. Wystarczy nawet chwila lektury dziennie!

Książki, które znalazły się w akcji, polecili eksperci: Joanna Heidtman - psycholog i socjolog, Michał Rusinek - autor książek dzieci i dorosłych i Marta Żysko-Pałuba - psycholog, psychoterapeuta oraz bajkoterapeuta.

Dziękujemy za oddane głosy!!!