zdjęcie przedstawia aktorów teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie(od lewej) Wiesława Szymańska i Marcin Kiszluk, oraz dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Braniewie Elżbieta Jakubowska

W poniedziałek, 9 maja odbył się długo wyczekiwany Teatr przy Stoliku. Sztukę „Wspomnienie” zaprezentowali aktorzy Teatru im. S. Jaracza w Olsztynie: Wiesława Szymańska i Marcin Kiszluk Słowo wstępne wygłosiła Elżbieta Lenkiewicz. Wiesława Szymańska wcieliła się w rolę Sary Bernhardt, francuskiej aktorki, legendy teatru z przełomu XIX i XX wieku, która przy pomocy zaufanego sekretarza Pitou (Marcin Kiszluk), spisuje swoje wspomnienia. Poniedziałkowe spotkanie ze sztuką zostało zorganizowane w ramach obchodów 75-lecia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Braniewie.

Serdeczne podziękowania składamy Pani Justynie Goerick za udostępnienie Spichlerza Mariackiego.