Wakacyjne zajęcia w bibliotece dobiegły końca. Dziękujemy wszystkim dzieciom, które z wielka chęcią odwiedzały bibliotekę w wakacyjnym czasie i wspólnie z nami odkrywały nieznane lądy. Podczas wakacyjnych atrakcji przygotowanych przez Oddział dla Dzieci nie mogło zabraknąć zabaw literackich (zgadywanek, krzyżówek, quizów),  zabaw w teatr (zarówno pacynkowy jak i Kamishibai), działań plastycznych czy ruchowych.

Kolaż przesdtawiający uczestników zajęć czytelniczych, zorganizowanych przy wieży bramnej

 

Gorący czerwiec sprzyja małym wędrówkom, czytelniczym "spotkaniom na trawie", poznawaniu zakamarków bibliotecznych, energetycznym zabawom z chustą animacyjną, tunelem, zwiedzaniu wieży.

Kolaż zdjęć, na których znajdują się uczniowie braniewskich szkół, podczas Tygodnia Czytania Dzieciom

 W tym roku minął XX OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ CZYTANIA DZIECIOM, u nas po raz 19. Hasło tegorocznej edycji brzmiało: „Lubimy czytać polskich autorów” a więc nie mogło zabraknąć naszych polskich klasyków Juliana Tuwima czy Jana Brzechwy a wśród współczesnych autorów Wandy Chotomskiej, Doroty Gellner, Joanny Papuzińskiej.

Na fotografii palma wielkanocna

 

W ubiegłą niedzielę zaproponowaliśmy wykonanie kolorowych kwiatów z bibuły- witaliśmy wiosnę..teraz wykorzystamy je do przygotowania wielkanocnej palmy. W końcu niczego nie marnujemy...Zapraszamy do obejrzenia naszego filmiku i miłego tworzenia!