Zdjęcie dzieci zgłaszających się do odpowiedzi

 

Jak przedstawia się bilans  OGÓLNOPOLSKIEGO TYGODNIA CZYTANIA.
OTÓŻ, 13 SPOTKAŃ PONAD 560 OSÓB. CZYTANIE, RUCH, ROZMOWA...W tym roku literackie wyzwania w duchu sportowym...

Od rana do godzin obiadowych w naszych progach pielgrzymki młodych odbiorców spotkań czyli przedszkolaków,  dzieci ze szkolnych oddziałów przedszkolnych oraz uczniów klasy I-III braniewskich szkół podstawowych.
W rolę  lektorów, mentorów literatury dziecięcej w tym roku wcielili się: Anna Kroczyk- specjalista do spraw promocji naszego miasta, Sylwia Gniadek- nauczycielka SOSW w Braniewie, prywatnie mama na całym etacie, Danuta Tabęcka i Wanda Proniewska- aktorki działające w kole teatralnym w BCK, wierne czytelniczki, tancerki, fitnesski i długo by wymieniać, Beata Wachek- dyrektor BANKU PKO Oddziału w Braniewie, sąsiadującego, przyjacielskiego budynku wraz z Izą Kurek doradcą bankowym, Emilia Hłasko- agent celny KA-BRO, mama a zarazem aktywna przedstawicielka naszego KLUBU BAJACZEK, Mirosława Wojtczak- nauczycielka, braniewska autorka wierszyków dla dzieci.. , funkcjonariuszki służby celnej czyli Małgorzata Adamowicz również oddana czytelniczka, wierna uczestniczka, niejednokrotnie gość z "pomysłem" na TWÓRCZYCH ŚRODACH, pasjonatka, autorka blogu z praktycznymi poradami domowymi i Ilona Naspińska, dla której aktywność fizyczna ze swoim czworonogiem to nie przykry obowiązek a świetny trening, zabawa, relaks oraz oczywiście bibliotekarki, nie mogło przecież nas zabraknąć czyli... między innymi Beata Hubczuk z Czytelni dla Dorosłych.
Odbył się  również maraton czytelniczo-ruchowy z udziałem prężnej grupy z Miejskiego Ośrodka Sportu  czyli Marty Wychowaniak- dyrektora, miłośniczki zdrowego stylu życia, aktywnej, zapalonej biegaczki, Tomasza Klimczaka- trenera piłki nożnej, nauczyciela wychowania fizycznego a prywatnie taty dwóch synów, którym nieobce jest czytanie i gry planszowe oraz Magdaleny Ingielewicz- trenerki Zumby, zaprzyjaźnionej od lat z lekkoatletyką. Jak na sportowców przystało, nie zabrakło więc porządnej dawki wygibasów, "sprężynowych" podskoków itd. CZYTANIE PRZEPLATANE OCZYWIŚCIE RUCHEM

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM ZA UDZIAŁ!