Zdjęcie dzieci

Piątek. I kolejne zajęcia. Dzisiejszym przewodnikiem jest Bajaczek- skrzat książkowy, który w oczekiwaniu na dzieci postanowił skryć się pomiędzy biblioteczne półki...by je zaskoczyć. Udało się!

Uczestnicy podążyli za Bajaczkiem- obejrzeli wnikliwie regały z barwnymi książkami znajdujące się na drugim piętrze czyli w bibliotece dla dzieci, windą zjechali na pierwsze piętro czyli do Czytelni dla Dorosłych a następnie na parter odwiedzając Informację Turystyczną oraz Wypożyczalnię dla Dorosłych. Moc interesujących, cennych wiadomości i ciekawostek zostało przekazanych podczas tych "krótkich wizyt".
Hmmm...Bajaczek pokazał młodym sympatykom biblioteki miejsca, które na co dzień nie są "odkrywane" dla czytelników a więc pełne tajemnic zaułki i zakamarki...
Inspiracją do rozmów o książce, "jak ona powstaje", "jakie elementy składowe ją tworzą" był tekst Anity Głowińskiej o pewnej kotce, która znalazła się w...Bibliotecznym zaś deserem wspólny lot "zaczarowanym kufrem".