na zdjęciu autorka Monika Stemplewska podczas spotkania autorskiego dla dzieci

W dniach 4,6,8 kwietnia gościliśmy Monikę Stemplewską z Ornety, autorkę rymowanek dla najmłodszych. W spotkaniach uczestniczyły dzieci z braniewskich szkół. Zabawne teksty, piękne ilustracje oraz "ciepłe" rozmowy z autorką wprowadziły wszystkich w dobry nastrój, mimo niekorzystnej aury za oknem widniał uśmiech na twarzach. Pani Monika dbając o swego czytelnika z wielką starannością dokonywała osobistego wpisu do książek, które można było zakupić podczas wizyty w bibliotece.

Nie wszystkim jednak udało się spotkać z autorką. Nie mniej wierszyki Moniki Stemplewskiej mogły stać się inspiracją do wykonania własnych ilustracji... i tak właśnie było. Uczniowie klasy II ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Braniewie pod opieką Moniki Kolibowskiej oddali się twórczemu działaniu. Powstały ilustracje, które zostały przekazane autorce. Pojawił się pewien pomysł, lecz o tym wkrótce.

W spotkaniach wzięły udział dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Senatu RP w Braniewie (Ewa Iwanowicz, Ewa Cytrowska), Szkoły Podstawowej nr 5 im. Ziemi Braniewskiej w Braniewie (Bożena Gawryś), Szkoły Podstawowej Sportowej nr 6 im. Jana Pawła II z Oddziałami Przedszkolnymi w Braniewie (Katarzyna Smyk).