22 października br wraz z przewodnikiem PTTK Oddziału Ziemi Elbląskiej Panem Czesławem Kozłowskim grupa miłośników miasta wyruszyła na kolejny Spacer po Braniewie.

Celem wędrówki było Muzeum Ziemi Braniewskiej. Uczestnicy mieli okazję obejrzeć prezentację multimedialną przygotowaną przez panią Jagodę Semków dotyczącą historii powstawania muzeum. Następnym punktem było zwiedzanie sal obiektu.
Pani Dorota Olbryś oprowadziła uczestników po sali przemysłu i rzemiosła, Pani Jagoda Semków po sali historii Braniewa , Pan Janusz Moskal po sali przedmiotów codziennego użytku, Pani Helena Kozłowska po sali Zgromadzenia Sióstr św. Katarzyny, Pan Czesław Kozłowski po sali Wieży Bramnej. Końcowym punktem było wejście na Wieżę Kleszą.

Serdecznie zapraszamy 5 listopada na ostatni w tym roku Spacer po Braniewie.

Muzeum1
Muzeum2